Rubriky
Práce

Další logo vytvořené

Tak včera jsme s grafikem v podstatě celý den pracovali na dalším logu pro projekt. Spíše než o nové logo se jedná o motto. Nebudu vás dále napínat a prozradím, v čem se chystám podnikat.

Chystám se podnikat v oděvní sféře. Firemní logo je již delší čas vytvořené a zaregistrováné jako ochranná známka. Ale potřeboval jsem nebo jsem to tak cítil, že jest nutností mít nějaké uderné motto, úderný slogan, který by byl na zadní straně oblečení. A ten se nám povedl! Jsem velmi spokojen. Je to decentní a přesto velmi viditelné logo.
 

Poté přišlo na řadu podání loga k registraci ochranné známky

Spojené Králoství (Velká Británie) je skvělá země pro podnikání. Z tepla domova si podáte elektronickou cestou logo k registraci. Celé mi to netrvalo ani 10 minut včetně platby. Poplatek na 10 let činí Ł170, což je velmi přijatelná cena.

V České republice si taktéž můžete podat logo k registraci za skoro stejný poplatek, ale nejde to provést cestou elektronickou. Musíte hezky na ÚPV (Úřad průmyslového vlastnictví). Vyplnit formulář, přidat 3x vytištěnou kopii loga a doufat, že jste neudělali nikde ve formuláři chybu. Tady ji v podstatě neuděláte. Ano, můžete zvolit nevhodnou kategorii pro vaše logo, ale to je tak vše, co byste mohli poplést.

A proč si registruji loga jako ochranné známky zde v UK? Důvod je prostý. UK je neuvěřitelně veliký trh. 🙂

Napsat komentář