Rubriky
web a domény

Vyberte si kvalitního webhostera

V dnešní době je velmi důležité, aby váš byznys byl vidět na internetu. Ve většině případů k najití služby, výrobku, řemeslníka atd. atp. používáme internet. K tomu být k nalezení na internetu samozřejmě potřebujete webové stránky a kvalitního webhostera. Webhoster je ten, kdo hostuje vaše webové stránky. V dnešní době je v České republice velké množství firem nabízejících služby hostování webových stránek, ale i virtuálních privátních serverů (VPS), dedikovaných a managed serverů. Velkou výhodou je, pokud si u webhostera můžete pořídit i doménové jméno – doménu, na které budete hostovat vaše stránky. Jenomže si musíte najít kvalitního webhostera, který k jím nabízeným službám přistupuje zodpovědně. Pěkné firemní stránky jsou dnes již standardem a řídit se pouze tímto faktorem nemusí být správné.

I levný tarif může být kvalitní

Asi si říkáte, že dražší tarif by měl z logiky věci být lepší, ale nemusí tomu vůbec tak být. Firmy, které jsou dlouhá léta na trhu a mají (deseti) tisíce zákazníků, mohou nabízet své kvalitní služby za nižší desítky korun. A pokud máte stránky, které nejsou postavené na redakčním systému jako jsou například WordPress, Joomla nebo Drupal, tak se v pohodě vejdete do 30 korun měsíčně. Pokud máte webové stránky postavené na již zmíněných systémech, tak pak je nutné zvolit tarif, který poskytuje více výkonu. Většinou vás bude zajímat parametr PHP memory limit, který by měl být 256MB. Nicméně webhosteři, které vám v následujících řádcích doporučím nabízejí tarify, které jsou pro již zmíněné redakční systémy vhodné.

ONEbit hosting

S ONEbit hostingem mám pouze pozitivní zkušenosti a to od roku 2013, odkdy využívám jejich služeb k hostování webových stránek. Dostupnost je 100 %. Web se zobrazuje svižně. Pokud ještě nemáte doménové jméno, tak nyní dostanete .CZ doménu k webhostingu na první rok zdarma.

Váš-hosting.cz

Služby Váš hosting.cz využívám od roku 2017. Jejich webhosting je rychlý s téměř 100% dostupností (v roce 2020 jsem zaznamenal pouze jeden výpadek v trvání pár desítek minut). Pokud by váš projekt vyrostl natolik, že by vám už výkonově nestačil jejich webhosting, tak VPS od Váš hosting je tou správnou volbou za dobrou cenu. Navíc jejich zákaznická podpora je příjemná a zastihnete na ní i majitele firmy.

Websupport

U Websupportu hostuji od roku 2014 a tento web běží u nich. Dostupnost je téměř 100%, podpora profesionální a přátelská. Nabízejí více služeb oproti již zmíněným firmám. Umí se postarat o opravdu velké projekty, které potřebují ne zrovna běžná řešení. Websupport je firma, která je skutečně špičkou ve svém oboru ve střední Evropě.

Pokud se rozhodnete pro služby od ONEbit hostingu, Váš hosting.cz nebo Websupportu, tak rozhodně neuděláte chybu a ušetříte si spoustu nervů a peněz do budoucna. Pro „lokální“ patrioty ještě dodám, že ONEbit hosting sídlí v Brně, Váš hosting sídlí v Praze (původně Pardubicích) a Websupport sídlí v Bratislavě.