Rubriky
Mobily a tablety

Předčasné ukončení smlouvy s mobilním operátorem bez pokuty

Pokud máte mobilní číslo na IČO a smlouvu uzavřenou na dobu určitou – většinou na 24 měsíců, tak vám při předčasném ukončení smlouvy operátor naúčtuje doplacení zbývajících měsíců do konce smlouvy. A samozřejmě, že v plné ceně.

Pokud máte smlouvu jako fyzická osoba, tak vám mobilní operátor naúčtuje maximálně 20% ze zbývající částky do konce smlouvy.

Nyní vám předvedu, jak se sebou nenechat vyj**@t

Řekněme, že mám tarif na IČO za 1099,- se smlouvou na 24 měsíců. Využívám jej 5. měsícem a chci přejít k jinému operátorovi. Zavolám na zákaznickou linku a tuto skutečnost oznámím. Budu upozorněn, že mám smlouvu na 2 roky, a že mě tedy předčasné ukončení smlouvy bude stát 18 x 1099Kč.

A teď přichází to „kouzlo“, které vám ušetří spoustu peněz. Provedete změnu ve smlouvě. To znamená, že smlouvu necháte přepsat na sebe, tj. fyzickou osobu. Tím pádem operátor ukončí stávající smlouvu a uzavře s vámi smlouvu novou na 24 měsíců. A jelikož byla smlouva uzavřena po telefonu, tak máte ze zákona právo od této smlouvy odstoupit během 14 dní od uzavření bez jakékoliv pokuty.

Jak prosté milý Watsone.