Nový mobil – Nokia 5

Už dlouhou dobu jsem přemýšlel nad novým mobilem. Od začátku jsem věděl, že chci mobil s čistým androidem, pokud se tedy rozhodnu pro mobil s tímto OS. Hodně jsem uvažoval nad iPhone SE, jelikož mám MacBook a celkově mám radši výrobky a software od Apple.

A jak jsem tak dnes brouzdal na netu tak jsem našel mobil Nokia 5 se slotem pro dvě sim karty za pěkných 3790,- s doručením zdarma. Všude jinde stojí kolem 4 500,-. Neváhal jsem ani minutu, protože tento mobil je od Nokie a tu já mohu. Navíc má čistý Android včetně budoucích aktualizací a display s úhlopříčkou 5,2 palce. To je pro mne ještě snesitelná velikost displaye.

Aktualizace

Tak mi jej už doručili. Musím napsat, že mobilní telefon NOKIA 5 je super. Aktualizoval jsem pár aplikací, které jsou standardně od Google součástí Androidu. Aktualizoval jsem na Oreo 8.0 (přibližně 1,7GB) a po aktualizaci jsem provedl znovu kontrolu aktualizací systému. Hned se nabídla další aktualizace o velikosti 132MB. Nyní je moje stará Nokia Lumia 800 nahrazena novou Nokií 5.