Rubriky
Finance

Jak neblahé události mohou v závěru být ku prospěchu

Konec roku 2014 a začátek roku 2015 mi nevychází tak, jak bych potřeboval. V prosinci jsem byl celkem 20 dní na antibiotikách a leden roku 2015 je taktéž ve znamení antibiotik. Konkrétně 10 denní kůra. Jedná se o znamení, že bych neměl s návratem otálet, a že bych se už konečně měl vrátit do Čech? Asi ano.

Tento neblahý stav má ale i svá „pozitiva“. Nutí mě být kreativnějším a více přemýšlet o výdajích. Jako příklad uvedu focení mých budoucích výrobků. Byl mi doporučen fotograf. Navštívil jsem jeho webové stránky, kde jsou k vidění jeho fota. Jedná se opravdu o pěkná fota. Kontaktoval jsem jej tedy a sdělil jsem mu, že by se jednalo o přibližně 25 fotek. Pověděl mi, že to spočítá a ozve se mi. Za 2 dny jsem měl od něho email ve schránce. Částka byla vyčíslena na 9700 Kč. Odepsal jsem mu, že fota má pěkná, a že rozumím tomu, že každý má svoji cenu, ale že 9700 Kč za 25 fotek nedám.

Zavolal jsem tedy dalšímu fotografovi, který taktéž umí fotit a ten si za to samé řekl 3000 Kč. Po té jsem informoval prvního fotografa, pověděl mu o nabídce za 3000 Kč a ten udělal novou kalkulaci za jeho služby. Tentokrát se dostal na částku 7500 Kč. To už je 2200 Kč úspora, ale nejsou to 3000 Kč. Dohodnul jsem se tedy s fotografem, který mi výrobky nafotí za 3000 Kč.

Když se dívám zpětně na události posledního roku a půl, tak vše do sebe zapadá. Nepůjdu tedy proti větru. Věci se dějí tak, jak se dějí z nějakého důvodu, který zatím nemusí být evidentní.

Napsat komentář